پاورپوینت حسابداری و تاریخچه آن

عنوان پاورپوینت : حسابداری و تاریخچه آن

تعداد صفحات : 20

فرمت فایل : ppt

بخش هایی از متن پاورپوینت :

حسابداری یا به تعبیری زبان تجارت روشهایی است قراردادی که توسط استادان ، کارشناسان و یا انجمنهای حرفه ای  حسابداران تدوین گردیده  است  و  به  تدریج  مورد قبول همگان  قرار گرفته است و  قابل تصحیح  و تغییر
می باشد.
برای حسابداری تعاریف گوناگونی: عنوان شده است که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.
فرآیند تشخیص ، اندازه گیری  و گزارش اطلاعات  اقتصادی که  برای استفاده کنندگان  اطلاعات  مزبور امکان قضاوت و تصمیم گیریهای آگاهانه را فراهم می سازد.

حسابداری عبارتست از خدمتی که با فراهم کردن اطلاعات مالی مورد نیاز مدیران، پرداخت کنندگان مالیات، اداره   کنندگان و سایرین جهت تصمیم گیریهای آگاهانه انجام می پذیرد.

تاریخچه حسابداری:

در عصری که جوامع بشری همواره در حال پیشرفت های علمی و صنعتی و اقتصادی می باشند و با توجه به اینکه نقش فعالیتهای مالی در هر پیشرفت و توسعه ای غیر قابل انکار می باشد نیاز به توسعه حسابداری روز به روز افزایش
می یابد .

در قرون وسطی مرسوم بوده است که فرمانروایان مالیاتها را جمع آوری می کردند و آنرا در جهت رفع نیازهای مالی مربوط به توسعه املاک به مصرف می رساندند.در آن زمان یکی از وظایف حسابداران تهیه صورتی از اموال افراد برای خزانه داری فرمانروا به منظوراخذ مالیات بود . از دیگر وظایف حسابداران آن زمان می توان به تهیه گزارش سفر افرادی که به کار تجارت بین کشورها اشتغال داشتند اشاره کرد. این گزارش در پایان هر سفر تهیه می گردید و هدف از آن تعیین سود و زیان مربوط به آن سفر بود.

0/5 (0 Reviews)
مراحل خريد فايل دانلودي
اگر محصول را مي پسنديد لطفا آنرا به اشتراک بگذاريد.

دیدگاهی بنویسید

لطفاً براي ارسال دیدگاه، ابتدا وارد حساب كاربري خود بشويد

0